Szafa na papiery

Jednym z obowiązkowych elementów, jakie powinno posiadać każde archiwum, biuro, urząd, szpital, czy też szkolny sekretariat jest szafa na teczki zawieszkowe. Placówki te przechowują bardzo dużo dokumentów, a tego typu szafa pozwala na segregację teczek oraz szybkie ich odnajdywanie po wcześniejszym alfabetycznym uszeregowaniu.

Praktyczne zastosowanie

Szafa została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby dostęp do niej był jak najwygodniejszy. Jej cztery szuflady zajmują w sumie wysokość niespełna 1,4 metra, dlatego nawet niska osoba nie będzie miała problemu, by sięgnąć do teczki znajdującej się w najwyższej skrytce, a specjalna farba pokrywająca całą szafę pozwala na łatwe zmycie wszelkich nieczystości. Każda z szuflad może być także wyposażona w specjalne przegrody ułatwiające segregowanie jej zawartości na wiele różnych sposobów, a na jej froncie odnajdziemy miejsce na umieszczenie identyfikatora pozwalającego na jeszcze szybsze znalezienie interesujących nas dokumentów.

Solidne wykonanie

Jedna szuflada jest w stanie udźwignąć dokumenty ważące nawet kilkadziesiąt kilogramów, stąd jej konstrukcja musi być bardzo wytrzymała. Szyny, na których opiera się ciężar szuflady są wykonane z wysokiej jakości metalu, co nie pozwala na ich wykrzywienie i uszkodzenie pod wpływem ciężaru, a specjalne blokady zabezpieczają szufladę przed wypadnięciem z prowadnic. Wszelkie łączenia poszczególnych elementów zostały wykonane z największą starannością. Szafa na teczki zawieszkowe posiada zamek centralny, który jednocześnie odblokowuje wszystkie szuflady.

Bezpieczeństwo użytkowania

Szafa kartotekowa jest przystosowana, by poradzić sobie z bardzo dużymi obciążeniami, dlatego jej dolna powierzchnia zawiera ochraniacze podłogowe, by nie zarysować i nie uszkodzić posadzki.

Dodatkowo specjalny system pozwala na wysunięcie tylko jednej szuflady w danym momencie, co zabezpiecza szafę przed przeważeniem za przyczyną otwartych skrytek wypełnionych dokumentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *