Magazyn wózek

Magazyny w głównej mierze służą do przechowywania i transportowania towarów, wobec tego należy na nich stosować urządzenia wspomagające te procesy. Do przemieszczania różnych ładunków na terenie zakładu służą wózki magazynowe. Pozwalają one na przewóz towarów w transporcie bliskim z zachowaniem wszelkich norm BHP.

Potrzeba zastosowania wózka specjalnego

Bardzo często w zakładach stolarskich spotyka się wózek do transportu płyt. Specjalna budowa oraz wzmocnione elementy powodują, że za jego pomocą można przemieszczać bardzo duże i ciężkie drewniane płyty. Konstrukcja wózka pozwala na ułożenie elementów na stojąco, dzięki czemu jednorazowo możemy przemieścić nawet kilka sztuk takich płyt, a zastosowanie wózka z dwustronnym załadunkiem powoduje, że ta liczba rośnie jeszcze bardziej, nawet do kilkunastu sztuk jednocześnie.

Wysoka jakość wykonania

Wózki magazynowe z natury powinny być przystosowane do transportowania ciężkich towarów. Również platforma do przemieszczania płyt ważących po kilkadziesiąt kilogramów musi spełniać to kryterium. Wzmocnione miejsca spawań oraz solidna stalowa konstrukcja powodują, że wózek doskonale nadaje się do transportu ciężkich elementów, a dodatkowo wykorzystanie aluminiowej felgi i piasty z łożyskiem kulkowym sprawia, że cały mechanizm pracuje bardzo cicho i lekko, dzięki czemu można bez większego wysiłku przemieszczać nawet znaczne ilości towaru.

Bezpieczeństwo ładunku i pracownika

Płyty transportowane są na stojąco, pod kilkustopniowym kątem nachylenia w stronę środka ciężkości, co sprawia, że wózek jest cały czas stabilny i łatwo nim manewrować. Elementy, na których opierają się płyty są pokryte gumową warstwą ochronną, dzięki czemu ładunek jest jeszcze bardziej zabezpieczony na czas transportu. Wózek został także wyposażony w blokadę kół, co sprawia, że pozostawiony na nierównej powierzchni nie będzie miał możliwości przemieszczenia się, a zastosowanie specjalnych ochraniaczy na koła sprawia, że przypadkowe przejechanie wózkiem po stopie pracownika nie będzie możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *