Wózek taczkowy dwukołowy

wózek taczkowy dwukołowy

Aby transport towarów na magazynie przebiegał sprawnie i bezpiecznie, konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń wspomagających pracę magazynierów. Takimi urządzeniami są wózki magazynowe, które poprzez swoją zróżnicowaną konstrukcję pozwalają na przemieszczanie różnego rodzaju ładunków.

Bardzo często do transportu beczek, paczek, czy nawet jeszcze większych przedmiotów, jak szafy, stosuje się wózek taczkowy dwukołowy.

Duże możliwości

Standardowy udźwig wózka taczkowego to 200 – 250 kilogramów, a niewielkie rozmiary samego urządzenia sprawiają, że nawet przy wykorzystaniu jego pełnej nośności, precyzyjne operowanie jest możliwe do osiągnięcia nawet przez niedoświadczonych pracowników magazynowych. Wózek posiada wzmocnione spawy, a także stalowe ochraniacze na koła zabezpieczające je przed uszkodzeniem wskutek uderzenia o ostre krawędzie przewożonego ładunku. Podstawa, na której znajdują się przewożone towary jest cienka, co pozwala na wygodne pobieranie i odstawianie ładunku, a jednocześnie bardzo wytrzymała dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali.

Bezpieczeństwo i wygoda

Uchwyty wózka magazynowego zostały dodatkowo wyposażone w plastikowe ochraniacze zabezpieczające dłonie pracownika, a wykorzystanie łożyska kulkowego sprawia, że praca z wózkiem jest cicha, lekka i bardzo dokładna. Wysokiej jakości opony sprawiają, że nawet pod dużym ciężarem w trakcie manewrowania nie zostawiają one śladów na posadzce. Wózek taczkowy może być wykorzystywany nie tylko na hali magazynowej, ale także na naczepie ciągnika, co bardzo ułatwia precyzyjne ustawianie ładunku przed transportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *