Naklejki lean

Zakaz palenia

Nie ulega wątpliwości, że każde miejsce publiczne, w którym przebywają ludzie powinno być w odpowiedni sposób oznakowane. W miejscach, gdzie zatrudnia się wiele osób, informacja prosta do odczytania jest bardzo ważna. Do informowania o wyjściach ewakuacyjnych, zakazie palenia, czy też różnego rodzaju zagrożeniach doskonale nadają się naklejki lean, których szeroki wybór sprawia, że każda wiadomość, którą chcemy przekazać jest łatwa do rozszyfrowania.

Szeroki wachlarz możliwości i łatwość montażu

Istnieje kilka rodzajów oznakowań- informujące, zakazujące, nakazujące oraz ostrzegające. Naklejki lean to przede wszystkim łatwość montażu. Wystarczy zerwać ochronny papier znajdujący się z tyłu naklejki, a oznaczenie nanieść na oczyszczoną wcześniej powierzchnię. Naklejka poprzez zastosowanie specjalnej folii nie odbija światła, co ułatwia odczytanie znajdującej się na niej informacji, a także powoduje, że jest ona odporna na wilgoć. Również długotrwałe działanie promieni słonecznych nie powoduje wyblaknięcia kolorów, a zakurzone oznaczenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

Spotykamy je na każdym kroku

Choć zapewne na co dzień ich nie zauważamy, naklejki lean są wszechobecne. Można je spotkać w zakładach pracy, na dworcach, w szpitalach, urzędach, hotelach i na budowach. Istnieją naklejki przekazujące informację za pomocą grafiki, ale i poprzez napisy. Zazwyczaj ich obecność doceniamy dopiero w momencie zagrożenia, gdy w nieznanym nam budynku musimy znaleźć wyjście ewakuacyjne lub poszukać gaśnicy. Naklejki równie dobrze możemy umieścić na posadzce, ponieważ zastosowanie specjalnej warstwy ochronnej sprawia, że bardzo trudno jest je zanieczyścić butami lub też kołami pojazdów, a zastosowany klej pozwala na solidny montaż oznaczeń na wielu rodzajach powierzchni.

Przepisy BHP

Wymogi prawne sprawiają, że niejednokrotnie jesteśmy zobligowani do montażu oznaczeń lean. Ich znormalizowane wymiary sprawiają, że dla każdej osoby są jasne do zrozumienia oraz czytelne nawet ze znacznej odległości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *