Ograniczniki parkingowe

Parking

Jednymi z podstawowych elementów, jakie można spotkać na parkingu przed firmą, szkołą, lotniskiem, urzędem, czy też centrum handlowym są ograniczniki parkingowe. Są to gumowe odbojniki, które nie pozwalają najechać kołom samochodów poza wyznaczony obszar.

Szerokie zastosowanie

Ograniczniki służą do wyznaczenia miejsc parkingowych, a także do oddzielenia przestrzeni parkingowej od chodnika, ścieżki rowerowej, terenów zielonych, czy też innych elementów infrastruktury, gdzie nie powinien wjeżdżać samochód. Równie często stosuje się je na obszarze remontów drogowych, aby pojazdy nie zbliżały się do miejsca pracy robotników. Innym przykładem wykorzystania takich odbojników są duże hale, gdzie cofająca ciężarówka powinna mieć zabezpieczenie w postaci tego typu ograniczników, by nie uderzyć w ścianę magazynu. Aby uniknąć potrącenia pieszych przez samochody, ograniczniki stosuje się także na ruchliwych drogach, by oddzielić przestrzeń dla aut od przestrzeni na której poruszają się piesi i rowerzyści.

Łatwy montaż

Montaż odbojników jest bardzo prosty i odbywa się poprzez przykręcenie ich za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do nawierzchni. Tak zamontowane ograniczniki mogą służyć na stałe lub tylko czasowo. Ważną informacją jest fakt, że nawierzchni nie trzeba wcześniej specjalnie przygotowywać, a jedynie zadbać, by była ona wystarczająco wyrównana i utwardzona, najlepiej asfaltowa, betonowa lub wyłożona kostką brukową.

Dowolność wyboru i bezpieczeństwo

Ograniczniki parkingowe występują w różnych wersjach kolorystycznych, a ich dodatkowym elementem jest odblaskowy pas pozwalający na zauważenie ich nawet na ciemnym parkingu: https://www.maes.com.pl/produkt/681/%ef%bf%bdolty-ogranicznik-parkingowy-z-zestawem-mocujacym. Odbojniki wykonane są z wytrzymałej gumy odpornej na słońce, przymrozki, a także opady deszczu. Ich budowa jest bardzo wytrzymała, dlatego najechanie na nie przez samochód ciężarowy nie spowoduje ich uszkodzenia, a dzięki zastosowaniu gumy, również z kołem naszego pojazdu nic się nie stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *